Урочисті збори з нагоди 50-річчя

9 жовтня 2015 року в ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України» відбулися урочисті збори з нагоди 50-річчя з дня заснування закладу.

З нагоди 50-ї річниці від дня створення Інституту надійшло привітання від Президента України Петра Олексійовича Порошенка.

Урочисту подію відкрив директор Інституту член-кореспондент НАН, академік НАМН України Микола Дмитрович Тронько, який у своєму вступному слові привітав усіх співробітників Інституту, ветеранів і гостей з цією знаменною датою в житті закладу.

В Президії почесні гості: представник адміністрації президента - Кундієв Ю.І., Лурін І.А., Комісаренко С.В., Вороненко Ю.В., Тронько М.Д., Цимбалюк В.І.

Привітання Інституту та його співробітникам з ювілеєм від імені Президента України Петра Порошенка зачитав представник адміністрації Президента України Лурін І.А. Закінчуючи виступ він зазначив значимість Інституту в повсякденній роботі його співробітників. Це перший ювілей, але буде і столітній. Бажаємо колективу та дирекції Інституту успіхів у нелегкій праці на ниві охорони здоров’я.

Поздоровлення від Ольги Богомолець - голови комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України зачитав М.Д. Тронько.

Від імені Національної  академії медичних наук України з привітанням виступив Віце-президент НАМН України доктор мед. наук, професор, академік НАН і НАМН України Ю.І. Кундієв. В своїй промові він підкреслив, що Інститут ендокринології є провідною установою Національної Академії медичних наук України, де поєднуються фундаментальні та клінічні дослідження. Славетний колектив на чолі з академіком М. Д. Троньком невпинно йде вперед долаючи труднощі до наукових здобутків. Саме Інститут ендокринології, керований М.Д. Троньком, з перших днів Чорнобильської катастрофи взяв на себе непомірне навантаження у вирішенні проблем з надання допомоги постраждалому населенню України. За участь у Програмах з надання медичної допомоги населенню після Чорнобильської катастрофи директор Інституту удостоєний звання лауреата Нагасакської Меморіальної премії миру ім. Такаші Нагаї. Від імені Президії НАМН України за значні здобутки за 50-річний проміжок часу в розбудові вітчизняної науки Президія НАМН України нагороджує Інститут «Великою медаллю НАМН України». Досягнення співробітників Інституту були відзначені почесними грамотами НАМН України. Від імені Національної Академії Наук України, зі словами привітання, виступив академік - секретар Комісаренко С. В.

 

Після теплих привітань слово взяв директор Інституту, академік НАМН України, професор Тронько М.Д. Він виступив з презентацією висвітлення історичного шляху, створення колективу провідних науковців та клініцистів, окремо був зроблений наголос на знаменних досягненнях Інституту та обговорено перспективи розвитку.

Від Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика з привітанням виступив ректор Академії академік НАМН України Вороненко Ю.В. Він відмітив, що за час існування Інституту було багато зроблено для країни ветеранами, які й нині не залишаються осторонь. Інститут тісно співпрацює з кафедрою. Велике спасибі за взаєморозуміння і співпрацю директору Інституту Тронько М.Д. та  академіку Єфімову А.С. За 29 років, які пройшли від Чорнобильської катастрофи Інститут налагодив тісні взаємозв’язки з науковцями США, Японії, Німеччини, Великої Британії, з якими співпрацює в сфері вивчення наслідків радіаційного  впливу на щитоподібну залозу. Він вручив пам’ятний знак «Відзнака Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика».

З поздоровленнями та побажаннями подальших успіхів виступили: директор ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України" професор Караченцев Ю.І., Голова Ради Київського міського профсоюзу працівників охорони здоров’я Канаровська Л.В., директор Національного Наукового центру радіаційної медицини чл-кор., професор Базика Д.А. та інші.

Урочисті збори своїм виступом завершив ветеран інституту, соратник Комісаренка В.П. професор Зак К.П., перший аспірант, який під керівництвом Комісаренка В.П. пропрацював 45 років.

В заключному слові Н.Д. Тронько відмітив велику кількість телеграм-поздоровлень з ювілеєм і висловив подяку всім присутнім і побажав колективу всього найкращого».